Bezpieczny telefon

ubezpieczenie telefonu

Nasze telefony dziś to często urządzenia wielofunkcyjne. Coraz nowsze rozwiązania technologiczne umożliwiają korzystanie z nich jak z komputerów. To doskonałe rozwiązanie dla biznesu, jednak nie jest ono pozbawione ryzyka. Utrata telefonu to utrata wielu danych i narzędzia o dużej dziś wartości. Ceny tych najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych aparatów są wysokie, stąd warto pomyśleć poważnie o ich ubezpieczeniu. Nie wszyscy operatorzy oferują jeszcze taką opcję, zainteresujmy się jednak tym zagadnieniem, możemy poszukać również oferty bezpośrednio u ubezpieczycieli. Zwłaszcza, jeśli telefon staje się naszym narzędziem pracy, zastępując inne sprzęty. A dane policji nie skłaniają tu do optymizmu – ponad 26 tysięcy kradzież telefonów w 2012 roku.

Nie zwlekaj z decyzją

Jeśli nasz aparat ma wartość mniejszą niż 250 zł, raczej nie uda się go ubezpieczyć, jego kradzież zakwalifikowana będzie tylko jako wykroczenie. Wówczas to gra nie warta świeczki. Natomiast, jeśli posiadamy smarfona, który jest zaawansowanym, drogim urządzeniem wielofunkcyjnym, a do tego przechowujemy na nim cenne dokumenty, bazy danych – nie zwlekajmy z decyzją. W razie kradzieży czy zniszczenia telefonu nie zostaniemy z niczym. Rozbudowane pakiety ubezpieczeń oferuje T-mobile, Play oraz Orange. Ubezpieczycielem telefonów firmy Orange jest PZU. Oferta sieci Play powstała we współpracy z MetLife Insurance Limited. T-mobile nie współpracuje z żadnym ubezpieczycielem. W ofercie operatora z reguły znajdziemy kilka pakietów – w PZU trzy: Standard, Komfort i Premium. Najtańszy wariant, Standard, kosztuje 7,99 złotych miesięcznie i obejmuje wymianę telefonu w przypadku rabunku lub kradzieży z włamaniem, naprawę uszkodzeń mechanicznych oraz pokrycie kosztów użycia telefonu przez złodzieja do czterech tysięcy złotych.  Musimy jednak pamiętać, że ubezpieczyciel weźmie na siebie tylko koszty tych rozmów, które złodziej wykonał przez dwanaście godzin przed zgłoszeniem straty. Kilka złotych miesięcznie, które w przypadku prowadzenia firmy stanowią nasze koszty, może zabezpieczyć nas w sytuacji utraty coraz ważniejszego dziś urządzenia.

Z kolei towarzystwa ubezpieczeniowe biorą na siebie ryzyko związane z przewożeniem sprzętu elektronicznego – na przykład Allianz Direct oferuje klientom dodatkową opcję ubezpieczenia bagażu z rozszerzeniem na sprzęt elektroniczny, w tym telefony. To ważne, zwłaszcza że dziś pracujemy nawet podczas wakacji, a telefon pełni wówczas dla nas funkcję naszego biura.

Leave a reply